Drobečková navigace

Úvod > Informace > Turistika > Podrobnosti

Podrobnosti

Dům se zvonicíDům se zvonicí  

Památka místního významu. Přízemní volně stojící dům situován na obdélném půdorysu. Střecha polovalbová, na hřebenu šestiboká lucerna. V hlavním průčelí tři okenní osy a pravoúhlý vstup. Fasáda členěna profilovanou korunní římsou. Dům původně sloužil jako škola, postaven byl patrně počátkem 19. století.

 

 

 

SSocha andělaocha anděla

Památka místního významu. Socha anděla na hranolovém, volutově rozšířeném podstavci. Na čelní straně hranolu reliéf sv. Františka Xaverského. Podstavec datován na soklu do roku 1820, původně osazen kamenným křížem, v 70. letech 20. století nahrazen sochou anděla z počátku 20. století.

 

 

 

Kamený kříž

Kamenný kříž  

Památka místního významu. Kamenný kříž s korpusem ukřižovaného Krista osazen na dvoudílném hranolovém podstavci. Ten je v dolní části členěn nikami s reliéfy Nejsvětější Trojice, sv. Josefa a sv. Františka Xaverského. Nad římsou se štítkem v čele zúžená část podstavce pojednaná reliéfními symboly eucharistie. Podstavec uzavírá drobná římsa. Na soklu německý nápis s vročením 1888.

 

 

Pomník obětem světových válekPomník obětem světových válek

Památka místního významu. Na skalce umístěna pískovcová deska s mužskou figurou ve vojenské uniformě. Pomník osazen nápisovou deskou, vybudován v 1. třetině 20. století.

 

 

 

 

Kamenný mostKamený most v lese

 

 

 

 

 

Bývalá Licnštejnova chata ve Vysoké RoudnéChata na Vysoké Roudné

Bývalá lovecká chata knížete Lichtensteina na Vysoké Roudné. Najdete ji 0,5 km od vysílače na vrcholu Vysoké Roudné (kolem něho vede žlutá turistická značka).
 

 


Oltářní kámenOltářní kámen  

Velký plochý kámen obdélníkového tvaru u něhož se dle pověsti konávaly za třicetileté války tajné protestantské bohoslužby. Najdeme jej na modré turistické značce asi 750 metrů od Sterliska přibližně 20 metrů pod cestou.


 

Vyhlídkový altánek pod Dubovou horouVyhlídkový altánek pod Dubovou horou u Chabičova

Dřevěný altánek s posezením na úbočí Dubové hory s výhledem na Šternberk, Olomouc a část Hané. Nachází se na modré turistické značce asi 0,5 km od Chabičova.

 

 

Josefčina studánka Josefčina studánka  

Studánka s přístřeškem pod Dubovou horou na modré turistické značce asi 10 minut chůze od vyhlídkového altánku.