Drobečková navigace

Úvod > Turistika > Podrobnosti

PodrobnostiDům se zvonicí

Dům se zvonicí  

Památka místního významu. Přízemní volně stojící dům situován na obdélném půdorysu. Střecha polovalbová, na hřebenu šestiboká lucerna. V hlavním průčelí tři okenní osy a pravoúhlý vstup. Fasáda členěna profilovanou korunní římsou. Dům původně sloužil jako škola, postaven byl patrně počátkem 19. století.

 

 

SSocha andělaocha anděla

Památka místního významu. Socha anděla na hranolovém, volutově rozšířeném podstavci. Na čelní straně hranolu reliéf sv. Františka Xaverského. Podstavec datován na soklu do roku 1820, původně osazen kamenným křížem, v 70. letech 20. století nahrazen sochou anděla z počátku 20. století.

 

 

 

Kamený křížKamenný kříž  

Památka místního významu. Kamenný kříž s korpusem ukřižovaného Krista osazen na dvoudílném hranolovém podstavci. Ten je v dolní části členěn nikami s reliéfy Nejsvětější Trojice, sv. Josefa a sv. Františka Xaverského. Nad římsou se štítkem v čele zúžená část podstavce pojednaná reliéfními symboly eucharistie. Podstavec uzavírá drobná římsa. Na soklu německý nápis s vročením 1888.

 

 


 

Pomník obětem světových válek

Pomník obětem světových válek

Památka místního významu. Na skalce umístěna pískovcová deska s mužskou figurou ve vojenské uniformě. Pomník osazen nápisovou deskou, vybudován v 1. třetině 20. století.

 

 

 

Kamenný most

Kamený most v lese

 

 

 

 

 

 

Chata na Vysoké RoudnéBývalá Licnštejnova chata ve Vysoké Roudné

Bývalá lovecká chata knížete Lichtensteina na Vysoké Roudné. Najdete ji 0,5 km od vysílače na vrcholu Vysoké Roudné (kolem něho vede žlutá turistická značka).
 

 


Oltářní kámen   Oltářní kámen

Velký plochý kámen obdélníkového tvaru u něhož se dle pověsti konávaly za třicetileté války tajné protestantské bohoslužby. Najdeme jej na modré turistické značce asi 750 metrů od Sterliska přibližně 20 metrů pod cestou.


 

Vyhlídkový altánek pod Dubovou horou u ChabičovaVyhlídkový altánek pod Dubovou horou

Dřevěný altánek s posezením na úbočí Dubové hory s výhledem na Šternberk, Olomouc a část Hané. Nachází se na modré turistické značce asi 0,5 km od Chabičova.

 

 

Josefčina studánka   Josefčina studánka

Studánka s přístřeškem pod Dubovou horou na modré turistické značce asi 10 minut chůze od vyhlídkového altánku.

 

 INFORMACE O DĚTSKÉ SKUPINĚ - DĚTSKÉHO STUDIA ŘÍDEČ

Ve školním roce 2017-2018 je kapacita Dětského studia Řídeč vyčerpaná. Dětské studio je provozováno obcí Řídeč s dotací EU ESF operačního programu zaměstnanost.

Více v rubrice dětské studio.

Možnost krátkodobého hlídání v případě nemoci dítěte s trvalou docházkou do dětské skupiny pro maminky na mateřské dovolené. Více informací u starosty obce.

 

logo_mikroregion_sternbersko.jpg

 logo_mikroregion_sternbersko.jpg

----------------------------------------- 

 Poplatek z odpadů a ze psů za rok 2018  lze dle OZV č. 2/217 hradit do konce května 2018

osobně v úřední hodiny nebo bank. převodem na č.ú. 1801687329/0800

23. 6. Zdeňka

Zítra: Jan

Návštěvnost stránek

118274
ridec_bottom.png