Drobečková navigace

Úvod > Mapa

Mapa

 

ŘídečPoloha
Obec Řídeč je ukryta v malebném údolíčku Zlatého potoka. Rozkládá se na terénním přechodu mezi rovinou Hanou a pohořím Nízký Jeseník. Nadmořská výška na návsi je 300 m.n.m. Západně od obce je úrodná Haná, na ostatních světových stranách obklopují vesnici zalesněné kopce (Lískovec, Dubová hora, Vysoká Roudná, Chaloupky). Nejvyšší vrchol v okolí je Vysoká Roudná (660 m.n.m.). Obec má katastrální hranice s obcemi Komárov, Mladějovice, Šternberk (část Krakořice a Chabičov) a Paseka.

Nejbližší město je Šternberk, vzdálené 6 km. Okresní a krajské město Olomouc je ve vzdálenosti 24 km. Vesnice je s okolím propojena málo frekventovanou silnicí III. třídy, která u nás končí. Železniční stanice je v Mladějovicích od nás vzdálena 2 km.
Část území obce patří do Přírodního parku Sovinecko. Obec je členem Mikroregionu Šternbersko.

Letecký snímek

 

 INFORMACE O DĚTSKÉ SKUPINĚ - DĚTSKÉHO STUDIA ŘÍDEČ

Ve školním roce 2017-2018 je kapacita Dětského studia Řídeč vyčerpaná. Dětské studio je provozováno obcí Řídeč s dotací EU ESF operačního programu zaměstnanost.

Více v rubrice dětské studio.

Možnost krátkodobého hlídání v případě nemoci dítěte s trvalou docházkou do dětské skupiny pro maminky na mateřské dovolené. Více informací u starosty obce.

 

logo_mikroregion_sternbersko.jpg

 logo_mikroregion_sternbersko.jpg

----------------------------------------- 

 Poplatek z odpadů a ze psů za rok 2018  lze dle OZV č. 2/217 hradit do konce května 2018

osobně v úřední hodiny nebo bank. převodem na č.ú. 1801687329/0800

23. 6. Zdeňka

Zítra: Jan

Návštěvnost stránek

118274
ridec_bottom.png