Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Obec Řídeč - INFORMACE O MÍSTNÍM POPLATKU Z ODPADŮ A PSŮ PRO ROK 2023

Obec Řídeč - INFORMACE O MÍSTNÍM POPLATKU Z ODPADŮ A PSŮ PRO ROK 2023Obec Řídeč sděluje, že pro rok 2023 zůstávají místní poplatky za obecní systém odpadového hospodářství dle OZV č. 1/2021 a místní poplatek ze psů dle OZV č. 2/2019 stejné a to zjednodušeno řečeno:

700,- Kč/rok/ za občana s trvalým pobytem na čísle popisném či evidenčním

700,- Kč/rok/ za rekreační objekt či chalupu či objekt sloužící jako přístřešek před nepříznivým počasím na zahradách (chatky) ať už s ev. číslem či bez něj.

100,- Kč za jednoho psa, za každého dalšího 150,- Kč a důchodci nad 65 let 60,- Kč za prvního psa a 90,- Kč za každého dalšího.

Od místního poplatku za dopady jsou osvobozeny osoby s tr. pobytem starší 80 let, ale musí tuto skutečnost oznámit k datu, kdy je osoba osvobozena od poplatku na Obecní úřad

osoba, která se v daném roce narodila či je hlášena k tr. pobytu na ObÚ a celoročně se na území obce nezdržuje!!! 

Platby převodem - ČÍSLO ÚČTU: 1801687329/0800

Od místního poplatku za psa je osvobozena osoba nevidomá, osoba ZTP/P a ZTP, osoba provádějící výcvik psů určených k doprovodu nevidomých osob, osoba provozující útulek pro psy. Dále poplatník s tr. bydlištěm na ObÚ, který se celoročně nezdržuje na území obce, poplatník, který se prokáže, že se ujal psa z útulku po dobu 3 let, poplatník, který se ujme psa nalezeného na katastru obce a nepodaří se dohledat majitele po dobu 3 let.

Splatnost obou místních poplatků je dokonce května 2023. Děkujeme.