Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Obec Mladějovice - POZVÁNKA na zájezd do Východních Čech 15.6.2024

Obec Mladějovice - POZVÁNKA na zájezd do Východních Čech 15.6.2024Obec Mladějovice pořádá dne 15.6.2024 zájezd do Východních Čech - okresu Rychnov nad Kněžnou na malebný zámek Častolovice a Tvrz Orlice.

Odjezd 07:00 hodin od spodní zastávky BUS Mladějovice. Cena zájezdu 600,- Kč (doprava, vstupné na zámek a tvrz).

Zájemci se mohou přihlásit osobně na ObÚ Mladějovice u paní Procházkové do 3.6.2024!!!!!!

Zájezd_změna odjezdu.pdf

 

Historie zámku Častolovice sahá do 13. století, kdy zde stála vodní tvrz. Později patřily Častolovice několika různým majitelům. Nejznámější z nich byl Jiří z Poděbrad, jehož první ženou byla Kunhuta ze Sternberga. V roce 1495 koupil Častolovice Vilém z Pernštejna, jeden z nejmocnějších pánů tehdejší stavovské monarchie. Poté v roce 1577 přešly Častolovice do vlastnictví Rudolfa II., který je o sedm let později prodal pánům z Oppersdofu.

Hotel Tvrz Orlice **** se nachází v malebném podhůří Orlických hor, na kraji městečka Letohrad. Historie objektu sahá až do 13. století, místo je navíc obklopené krásnou přírodou – tvrz stojí na kraji lesa, poblíž rybníka. V okolí vede celá řada cyklostezek a turistických tras, najde se tak dostatek vyžití pro milovníky dobové architektury, rodiny s dětmi i sportovce.