Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Materiální pomoc pro občany obce ŠUMVADL - PODĚKOVÁNÍ

Materiální pomoc pro občany obce ŠUMVADL - PODĚKOVÁNÍVážení spoluobčané,

Na sobotu dne 13.6.2020 vyhlásila naše obec materiálovou sbírku jako pomoc občanům obcí Šumvald a její místní části Břevenec, kdy byly tyto obce nejvíce zasaženy bleskovou povodní ze dne 7.6.2020. Během sbírky se podařilo s Vaší nevídanou solidaritou shromáždit všechny potřebné věci pro lidi v postižené oblasti. Poděkování patří všem občanům obce Řídeč a chatařům. Poděkování patří i Vietnamské komunitě ze Šternberka, občanům Komárova, Mladějovic, Paseky, Krákořic, Chabičova, Žerotína a taktéž občanům obce Domašov u Šternberka.

První část všeho nezbytného a potřebného byla odvezena ještě dne 13.6.2020 a předána v Kulturním domě v Šumvaldě, kde se soustřeďuje materiální pomoc. Další část prostředků bude odvezena na vyžádání centra materiální pomoci. Vše co se podařilo shromáždit sobotní sbírkou s Vaší pomocí, bude předáno potřebným.

Naše poděkování a úcta  právem patří i všem bezejmenným dobrovolníkům, hasičům, vojákům, policistům a rodinným příslušníkům, kteří pomáhají s odstraňováním mnohdy fatálních škod na místě samém.

Ještě jednou všem upřímně děkuji za vydatnou pomoc.     Jaroslav Míča - starosta obce Řídeč